• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Транзит газу: Кулеба запевнив, що "Північний потік-2" не стане перешкодою для чинного контракту

Чинному контракту України з Росією на транзит газу нічого не загрожує навіть після запуску російського газопроводу "Північний потік-2"

Дмитро Кулеба
Дмитро Кулеба / Пресслужба МЗС
Реклама на dsnews.ua

Про це міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав в ефірі каналу " Україна 24 ", передає "ДС".

"Навіть якщо "Північний потік-2" почне працювати і газ потече. По-перше, це жодним чином не впливає на контракт, який вже діє, про транзит газу на 5 років на дуже вигідних для України умовах", — сказав він.

Кулеба також запевнив, що після запуску російського газопроводу українська газотранспортна система не буде простоювати.

"По-друге, не буде ситуації, що ми втратимо гроші від транзиту, бо наша ГТС не буде пустою, я вас запевняю", — наголосив міністр.

Глава МЗС додав, що "Північний потік-2" загрожує не тільки українській економіці, але й безпеці.

"По-третє, це дуже важливо, у нас зводять ситуацію з "Північним потоком-2" до мільярдів доларів за транзит, але там є купа ризиків, які з ним повʼязані, і ми постійно наголошуємо партнерам, що це насамперед про безпеку України", — резюмував Кулеба.

Нагадаємо, пізно увечері 10 червня стало відомо про завершення компанією-оператором першої нитки газопроводу "Північний-потік-2". Морські секції трубопроводу, прокладені між Росією та Німеччиною, зʼєднали. З 11 червня почнуться пусконалагоджувальні роботи для підготовки до заповнення газом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua