• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 43.9
Спецпроєкти

Тримали в джунглях серед комарів: Зеленський зустрів звільнених з полону українських моряків (ФОТО)

Президент України Володимир Зеленський зустрів у Києві шістьох українських громадян – членів екіпажу судна Stevia, яких захопили пірати у Гвінейській затоці у грудні 2020 року. Моряки поділились, в яких умовах їх утримували

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні на офіційному представництві президента, передає "ДС".

Під час нападу на судно пірати вивезли в невідомому напрямку шістьох українських моряків: Олександра Соручана, Семена Резніченка, Костянтина Андрєєва, Олександра Коровкіна, Владислава Чебана та В'ячеслава Сандеровського, а також двох громадян Албанії.

Визволенням моряків з піратського полону займалось Міністерство закордонних справ. Звільнити українців вдалося наприкінці січня 2021 року. Їх доставили до міста Порт-Гаркорт, де пройшли необхідне медичне обстеження, а згодом – в Лагос і Стамбул (Туреччина). Сьогодні вони прибули до Києва.

"Викрадачі хотіли дуже багато. Але дипломати прекрасно попрацювали – і МЗС, і наші розвідники. Була зроблена досить складна комбінація. Людей повернули. Операція пройшла блискуче, адже всі люди здорові й живі. Ми знаємо випадки, коли це може тривати багато років. Вважаю, що це прекрасна перемога для України. Ми повертаємо всіх", – сказав президент, вітаючи моряків на батьківщині.

Зеленський наголосив, що повернення громадян України додому – це пріоритет для Української держави.

"Дякую міністру закордонних справ, голові комітету розвідки, керівнику Офісу Президента, всім дипломатам, які працювали і в Україні, і ззовні. Багато що зроблено нашим посольством у Нігерії, співпрацювали і з албанськими дипломатами", – зазначив він.

"В яку б халепу не потрапляли громадяни України за кордоном, вони можуть розраховувати на захист Української держави. Так було й буде завжди. Україна своїх напризволяще не залишає", – сказав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Зеленський запропонував направити українців до лікарні "Феофанія" на декілька днів для проходження медичного обстеження та відновлення здоров'я.

Звільнені моряки розповіли, що їх тримали у джунглях серед мангрових лісів, де було дуже багато комарів.

"Це було страшно. Навколо тебе – двадцять людей з автоматами цілодобово", – сказав один з моряків і додав, що більшість викрадачів була в стані сильного наркотичного сп'яніння.

Повідомляється, що торік завдяки роботі українських дипломатів було забезпечено звільнення 42 громадян України, яких незаконно утримували за кордоном, серед них – 17 українських моряків, захоплених у Гвінейській затоці, 14 членів екіпажу судна Ruta, яких з 2017 року утримували на території Лівії, 9 громадян України із сирійських таборів для біженців, 2 громадян, яких утримували як заручників на території Іракського Курдистану. А цьогоріч на початку січня було звільнено та репатрійовано чотирьох громадян – членів екіпажу судна Captain Khayyam, засуджених у Лівії у грудні 2017 року до п'ятирічного увʼязнення.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua