• USD 27.7
  • EUR 32.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

ЦВК дозволила голосувати на місцевих виборах українцям без прописки

Реклама на dsnews.ua
Центральна виборча комісія дозволила виборцям без прописки голосувати на виборах

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ЦВК, передає "ДС".

Зазначається, що таке рішення дозволить брати участь у виборах ще понад 1 млн виборців.

"Велика кількість громадян України (понад 1 млн осіб) не мали можливості реалізувати своє право голосу. Мова йде про виборців, які не мають зареєстрованого місця проживання. До цієї категорії відносяться і особи, яким на момент голосування тільки виповнилося 18 років, а значить - вони отримали право голосу, але з певних причин не мали можливості зареєструватися за місцем проживання. Тому ЦВК за власною ініціативою вирішив врегулювати це питання", - йдеться в повідомленні.

Раніше при відсутності прописки заборонялося брати участь у будь-яких виборах, а тепер проголосувати можна буде і на загальнодержавному, і на місцевих виборах - за місцем фактичного проживання.

Для цього необхідно буде звернутися із заявою до органу ведення Держреєстру виборців в період між виборами або в перші п'ять днів виборчого процесу. При цьому визначений за місцем фактичного проживання виборчу адресу не можна буде змінити протягом півроку.

Раніше ЦВК також дозволила голосування на місцевих виборах за місцем фактичного проживання, а не реєстрації. Правила для цього аналогічні вищевказаним.

Обидва рішення вступлять в силу з 1 липня.

    Реклама на dsnews.ua