• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Тупицький не прийшов до суду з обрання йому запобіжного заходу, — ЗМІ

Відсторонений глава Конституційного Суду Олександр Тупицький не прийшов 2 квітня до Печерського райсуду Києва, який повинен був обрати йому запобіжний захід. Розгляд клопотання відклали до 7 квітня

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомили в Офісі генерального прокурора, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Засідання перенесено на 7 квітня, оскільки Тупицький не прийшов", — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Тупицького викликали повісткою на 28 грудня 2020 року в Офіс генпрокурора для допиту в кримінальному провадженні №12013110060002990 про злочинну організацію колишнього голови Господарського суду Віктора Татькова і його заступника Ємельянова, зареєстрованому в 2013 році, слідство у якій наразі здійснює Управління ДБР в "справах Майдану".

У ДБР повідомили, що він перешкоджав встановленню істини в кримінальному провадженні, в якому був підозрюваним, зокрема, перешкоджаючи наданню підлеглими документів за запитами органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого.

Пізніше в Печерському суді повідомили, що 2 квітня розглянуть клопотання про обрання запобіжного заходу Тупицькому.

В Офісі генпрокурора уточнили, що запобіжний захід обиратимуть у справі, в рамках якого Тупицькому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від дачі показань).

Слідство у своєму клопотанні просить суд взяти Тупицького під заставу в сумі 45 тисяч 400 грн (20 прожиткових мінімумів для працездатних осіб — максимальний розмір застави, передбачений статтею КПК для неважких злочинів) і особисті зобов'язання.

Серед зобов'язань, зокрема: не відлучатися з населеного пункту, в якому проживає, без дозволу слідчого, утримуватися від спілкування зі свідками і співробітниками секретаріату КС, не відвідувати приміщення і будівлю КС, здати на зберігання документи для виїзду за кордон.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua