• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Тупицький звернувся зі скаргою до Разумкова: хоче потрапити на робоче місце

Реклама на dsnews.ua

Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький написав звернення до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова в якому просить розглянути питання блокування Управлінням держохорони роботи суду

Відповідне звернення опубліковане на сайті КС, передає "ДС".

Глава КС просить "невідкладно розглянути в порядку здійснення парламентського контролю питання про ситуацію, що склалася у зв'язку з незаконним втручанням в діяльність Конституційного Суду, блокуванням його роботи, протиправним впливом на суддів КС та перешкоджанням виконанню їх посадових обов'язків".

Також голова КС наголошує на необхідності вжити заходів для виправлення ситуації і виключення можливості в майбутньому використовувати УДО для досягнення протиправних цілей.

Тупицький в своєму зверненні наголосив, що Указ президента від 29 грудня 2020 року про його відсторонення не є актом, в результаті якого "особа може втратити статус судді". Голова КС вказав, що ні Конституція, ні закон "Про Конституційний Суд України" не передбачає інституту відсторонення від посади судді КС. За словами Тупицького, працівники УДО порушили закон, коли вдалися до перешкоджання його службовій діяльності та інших суддів КС, а також блокування роботи суду.

Голова КС вказав, що 19 січня працівники УДО не допускали до адмінбудівлі суду його, а також суддів Олександра Касмініна та Володимир Мойсика. "Всі входи в будівлю були перекриті невідомими особами в камуфляжній формі. Ці особи разом з працівниками УДО, які охороняють суд, перебували на території суду", — зазначив Тупицький. За його інформацією, до блокування роботи суду було залучено спецпідрозділ УДО "Булат".

Також, за словами глави КС, працівники УДО 19, 20 і 21 січня не допускали в'їзд службових автомобілів окремих суддів на територію суду.

У зв'язку з цим Тупицький разом з іншими суддями написали заяви в прокуратуру. Як вважає глава КС, такий сценарій блокування може бути застосований до інших органів влади, що може призвести "до узурпації влади і встановлення диктатури".

Як повідомляла "ДС", 19 січня співробітники Управління держохорони відмовилися пропускати Олександра Тупицького до КСУ.

В цей же день Державне бюро розслідувань заявило, що Тупицькому повідомили про підозру. Главу КСУ підозрюють у правопорушеннях, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України про дачу завідомо неправдивих показань, штучне створення доказів і підкуп свідка.

20 січня Тупицький також не зміг потрапити до будівлі КСУ.

    Реклама на dsnews.ua