• USD 27.2
  • EUR 32
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Тупицький розповів, як працює в Конституційному суді

Судді Конституційного суду Олександр Тупицький і Олександр Касмінін, які були звільнені з посад указом президента, продовжують працювати в КСУ дистанційно

Олександр Тупицький
Олександр Тупицький / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив колишній глава КСУ Тупицький в коментарі "Укрінформу", передає "ДС".

"Я і Касмінін беремо участь у засіданнях шляхом дистанційної роботи, а саме направлення електронними адресами усім суддям свої зауваження, пропозиції по тим справам, які є провадженні Конституційного суду, які ми вивчаємо і таким чином робимо свій внесок у розгляд тих чи інших справ. Конституційний суд зобов’язаний їх приймати, розглядати, голосувати", — сказав він.

За його словами, в майбутньому він разом з Касмінінім планують приймати онлайн-участь у відкритих засіданнях Палати КС.

"Ми хочемо показати, що суд легітимний, що він розблокований і працює. І такими комунікаційними способами перебороти незрозумілі накази керівництва УДО щодо нашого недопуску в суд, тобто вони будуть нікчемними", — додав Тупицький.

Він сказав, що на період його роботи в онлайн-форматі головуватиме на засіданнях КС його заступник Сергій Головатий.

Тупицький додав, що судді домовилися між собою працювати в такому режимі після того, як минулого тижня шестеро суддів відмовилися брати участь в засіданнях КС і тим самим заблокували його роботу, вимагаючи участі його і Касмініна в розгляді справ.

"Я дуже задоволений, що суд сьогодні відновив свою роботу. Це свідчить про те, що ми стали вищі за свої амбіції. Суд повинен працювати", — говорить він.

Як повідомляла "ДС", 10 червня шість суддів Конституційного суду в ультимативній формі заблокували діяльність КСУ з розгляду справ, вимагаючи забезпечити участь в судових засіданнях колишнього голови КСУ Олександра Тупицького.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua