• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

Туреччина почала закуповувати у "Мотор Січі" двигуни для бойових вертольотів

Турецька компанія Turkish Aerospace Industries підписала контракт з "Мотор Січ" на поставку 14 двигунів для ударних вертольотів важкого класу

Реклама на dsnews.ua

Угода була підписана 29 червня, інформує "ДС" з посиланням на офіційну сторінку турецької компанії в Twitter.

"Ми підписали угоду з "Мотор Січ" на поставку 14 двигунів для багатофункціонального важкого бойового вертольота", — заявили в Turkish Aerospace Industries.

Сума контракту і дата його виконання не були зазначені, але за наявними відомостями перші два двигуни будуть передані в вересні 2022 року, а завершать постачання до 2025 року. Перший політ ударного вертольота важкого класу, який буде мати майже вдвічі більшу злітну масу, ніж нинішні вертольоти ATAK, намічений на 2023 рік.

Компанія Turkish Aerospace, заснована в 1973 році, є центром технологій в області проєктування, розробки, виробництва, інтеграції аерокосмічних систем і модернізації в Туреччині. TAI вже має досвід виробництва і модернізації ударних вертольотів — для турецької армії зараз виробляються ліцензовані копії італійського вертольота AW129, який в Туреччині відомий як T129 ATAK.

Як повідомляла "ДС", 11 березня Рада національної безпеки і оборони ухвалила рішення про націоналізацію підприємства "Мотор Січ", яке розташоване в Запоріжжі. Секретар РНБО Олексій Данилов пообіцяв, що інвесторам буде виплачена компенсація.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua