• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Туск назвав найбільшими викликами для ЄС та України російську агресію та коронавірус

Реклама на dsnews.ua

Російська агресія та пандемія коронавірусної інфекції є найбільшими викликами на даний момент для України та Європи

Про це заявив експрезидент Європейської ради, чинний голова Європейської народної партії Дональд Туск під час спеціального Київського безпекового форуму, який проходить частково в онлайн-режимі, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Серед багатьох полів бою, де єдність найбільш необхідна, є два надзвичайно важливі фронти: по-перше, наша спільна позиція проти російської агресії, та наша солідарність в умовах пандемії COVID-19", — підкреслив Туск.

Він назвав ці дві загрози "несподіваними, підступними, які не мають правил і спричиняють смерть тисяч людей".

Туск нагадав про пакет підтримки ЄС для України щодо боротьби з COVID-19 та макрофінансову допомогу у розмірі 1,2 млрд євро, що "виходить далеко за рамки того, що надав будь-який інший партнер".

Голова ЄНП також застеріг українських політиків від сварок перед виборами, оскільки внутрішні суперечки є найкращим подарунком для третьої сторони. "Ви як ніхто знаєте, кого я маю на увазі",- підкреслив він.

Експрезидент Євроради наголосив, що треті сили намагаються порушити солідарність між Брюсселем і Києвом, а різкий конфлікт усередині країни "може стати саме таким приводом".

"Тож сперечайтеся в міру і лишайтеся єдиними у найважливіших для України питаннях", — закликав Туск.

На його переконання, у демократичній країні політичні опоненти не повинні бути заклятими ворогами, адже у разі внутрішньої боротьби "до смерті" країна стане легкою мішенню як для Росії, так і для коронавірусу.

Голова ЄНП наголосив, що необхідно зберегти єдність українців перед найважливішими викликами: російською агресією, європейськими перспективами для країни, внутрішніми реформами і пандемією.

Туск також закликав українців докладати ще більше зусиль у реформуванні країни.

    Реклама на dsnews.ua