• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ти зрадник, ти пустив в Україну росіян - Ляшко побив Геруса (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua
Ляшко звинуватив Геруса в тому, що той відкрив імпорт електроенергії з Росії, ніж зрадив національні інтереси України

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко і народний депутат, голова комітету з ПЕК Андрій Герус побилися 6 листопада в аеропорту "Бориспіль", інформує "ДС" з посиланням на Главком.

Радикал звинуватив "слугу народу" в тому, що той відкрив імпорт електроенергії з країни-агресора Росії, ніж зрадив національні інтереси України.

"Ти запустив сюди росіян. Може, ти не знаєш, що Росія - агресор? Або до народу! Ти поміняв закон і пустив росіян! ", - сказав Ляшко.

31 жовтня обидва політика зустрічалися в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера". Тоді Герус відмовився відповідати на питання Ляшко і демонстративно покинув студію.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна Рада за ініціативою Андрія Геруса ухвалила закон "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії", який дозволив закуповувати електроенергію за двосторонніми договорами з Росії та Білорусі. За словами Геруса, імпорт повинен був здійснюватися з Білорусі. Однак, з 1 жовтня розпочалося постачання електроенергії з Росії в режимі імпорту. Постачальником виступила компанія Ігоря Коломойського "Юнайтед Енерджі".

Ряд енергоэкспертов розцінили початок імпорту електроенергії з РФ як загрозу незалежності України і переконані, що Росія буде використовувати його для політичного тиску на Київ. Також негативну оцінку цьому рішенню дали в Секретаріаті Європейського енергетичного співтовариства.

Постачання електроенергії з РФ різко зросли з 1 листопада і склали 12 млн кВт годин на добу, що в чотири рази вище показників жовтня. Про це свідчать дані на сайті системного оператора НЕК "Укренерго".

Згідно з новими даними, постачання ведуться рівним графіком потужністю 500 МВт. Добовий імпорт з Росії та Білорусі з 1 листопада досяг 23500000 кВт годин, що становить близько 18% обсягу торгів на українському ринку на добу вперед.

Раніше глава парламентського комітету з ПЕК Андрій Герус заявляв, що імпорт з Росії становить близько 1%. Крім того, в соцмережі він написав, що імпорт з Росії та Білорусі є збитковим, і в листопаді компанії припинять ці поставки.

Єдиним експортером російської електроенергії виступає державна монополія "Інтер РАО", головою правління якої є Ігор Сечін, який перебуває під українськими та американськими санкціями.

    Реклама на dsnews.ua