• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Bellingcat назвали можливі причини зриву операції щодо "вагнерівців"

Реклама на dsnews.ua

Зрив операції по затриманню бойовиків російської ПВК Вагнера міг статися як через "фатальну помилку", так і навмисно

Про це в інтерв'ю НВ повідомив один з авторів проекту Bellingcat, журналіст Христо Грозєв, передає "ДС".

На даний момент група розслідувачів, яка вивчає причини зриву операції і незабаром презентує фільм, присвячений цій темі, має кілька гіпотез, чому в останню хвилину було вирішено перенести операцію на кілька днів, що призвело до її згортання.

"Перша — це була фатальна помилка. А друга — це була свідома помилка. Але як би там не було, це помилка", — сказав Грозєв, підкресливши, що причина зриву операції може так і не бути знайдена.

Провал "можливо, найважливішої операції в історії нової України" по захопленню українськими спецслужбами бойовиків ПВК Вагнера, деякі з яких воювали на боці итерористів на Донбасі, означає некомпетентність відповідальних осіб, вважає Грозєв.

"Можливо, ми навіть не дійдемо до визначення того, були це навмисні дії або ненавмисні. Але ми все ж спробуємо. ... З самого початку мені було незрозуміло те, що велика частина українського суспільства, навіть журналістської спільноти, не сприймає це як факт. Так що найменше це буде вирішено, — що цей факт (зриву операції — "ДС") був", — повідомив журналіст Bellingcat.

Після публікації розслідування журналісти мають намір залучити інші міжнародні ЗМІ для верифікації виявлених фактів.

За словами Грозєва, розслідувачі знайшли докази існування спецоперації, яку розробило ГУР Міноборони спільно з співробітниками СБУ. Першу частину розслідування хочуть випустити в I кварталі 2021 року.

    Реклама на dsnews.ua