• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У Bellingcat розповіли про агентів ФСБ серед біженців з Білорусі до Києва

Серед опонентів самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка, які покинули країну і переїхали жити до Києва, є агенти російської ФСБ

Христо грози
Христо грози / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Про це 6 липня в ефірі одного з українських телеканалів заявив розслідувач Bellingcat Христо Грозєв, коментуючи смерть глави "Білоруського дому в Україні" Віталія Шишова, передає "ДС".

"Ми йшли слідами людей, яких знаємо з деяких інших проєктів, які пов'язані з ФСБ, які були впроваджені в білоруську опозицію. Деякі з них знаходяться в Києві. Оскільки таких людей ми бачили в інших ролях... Одні і ті ж люди, які з'являються в кримінальних групах, потім з'являлися як експерти по телебаченню, потім з'являлися в Білорусі як члени одних з найбільш активних опозиційних угруповань. потім з'являються в Києві серед емігрантів з Білорусі", — сказав він.

За словами Грозєва, коли журналісти почали стежити за агентами ФСБ в Україні, в той же момент стало відомо про смерть Шишова.

Розслідувач додав, що точно знає, що "ці люди мають зв'язок з ФСБ, що вони були в Білорусі під час протестів і що вони зараз знаходяться в Києві".

"Ми зараз їх намагаємося знайти. Я зараз не можу сказати остаточно, це вимагає ще кількох тижнів розслідування. Ми намагаємося перевірити зв'язок між цими людьми і організацією, якою керував Шишов", — заявив він.

Нагадаємо, 3 серпня громадянина Білорусі Віталія Шишова, який зник в Києві напередодні, знайшли повішеним в одному з київських парків, недалеко від місця його проживання. Поруч з тілом активіста були знайдені його особисті речі, зокрема мобільний телефон.

У поліції заявили, що розглядають дві версії : вчинення самогубства або вчинення умисного вбивства з імітацією самогубства.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua