• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

У Білорусі визнали "екстремістською" книгу про Донбас

Мінська обласна експертна комісія з оцінки інформаційних продуктів в Білорусі заявила про виявлення ознак екстремізму в книзі "Білоруський Донбас", в якій висвітлюється роль білорусів у війні на сході України. Уривки книги публікувало "Радіо Свобода"

Ігор Ільяш презентує книгу «Білоруський Донбас»
Ігор Ільяш презентує книгу «Білоруський Донбас»
Реклама на dsnews.ua

Співавтор книги Катерина Андрєєва (яка в 2017-2018 роках була автором проекту радіостанції — "Донбас.Реаліі") зараз перебуває за ґратами, передає "ДС" з посиланням на Радіо Свобода.

Її разом з журналісткою з "Белсат" Дариною Чульцовою засудили до двох років в колонії.

Журналісток звинуватили в організації групових дій, які нібито порушували громадський порядок і викликали проблеми в роботі громадського транспорту. Їх затримали під час стріму в Мінську, де силовики розігнали присутніх на місці загибелі активіста Романа Бондаренка.

Журналісту Роману Васюковічу, який привіз книгу білоруських авторів, видану в Україні, загрожує штраф до 1450 рублів за "розповсюдження інформаційної продукції, що закликає до екстремістської діяльності".

Експертна комісія не уточнила, що саме в книзі містить "ознаки екстремізму".

Ще один автор книги Ігор Ільяш написав в Facebook, що не отримував висновок експертної комісії з оцінки інформаційної продукції і не знає, в чому виявлений екстремізм.

Ілляш запевняє, що "нічого екстремістського в "Білоруському Донбасі" немає і бути не може, всі ці звинувачення — суцільна нісенітниця". На його думку, "зараз в Білорусі будь-яка правда, будь-яка незгода прирівнюються до екстремізму".

Довідка: Книга "Білоруський Донбас" — це журналістське розслідування участі білорусів у війні на сході України, ролі білорусів в ній і впливу конфлікту на Білорусь (РБ), ролі спецслужб та самопроголошеного президента РБ Олександра Лукашенка.

Перша презентація книги в Білорусі відбулася 19 лютого в Посольстві України в Мінську, в ній взяв участь посол України Ігор Кизим.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua