• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Британії проєктують нові ракетні катери спеціально для боротьби України проти російського флоту

В Британії проєктують для України ракетні катери, які потім вироблятимуть на українських верфях

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив аташе з питань оборони посольства Великої Британії Тім Вудз в інтерв’ю газеті "День", інформує "ДС".

"Ці ракетні катери проєктуються спеціально для України, тому вони будуть оригінальними і матимуть довжину орієнтовно від 50 до 65 метрів, що забезпечуватиме швидкість у 40 вузлів. І на них планується встановити артилерійські системи та ракети. Це залежить зокрема від того, які ракети потрібно. А це можуть бути ракети малої або великої дальності. Саме це питання якраз зараз розглядають британські компанії. Але це будуть ракети нового класу, спроєктовані спеціально для України британською промисловістю", — заявив Вудз.

Аташе підкреслив, що москітний флот (маленькі та швидкі катери) "буде стримувати і забезпечуватиме оборону проти Чорноморського флоту РФ, який порушує територіальну цілісність України".

За його словам задум британців полягає також в передачі й спільному використанні технології та навиків, що є критичним для модернізації українського суднобудування.

"Ми побудуємо перші чотири катери у Великій Британії, дозволяючи при цьому українським суднобудівникам спостерігати, вчитися і тренуватися. А друга частина — чотири ракетні катери — будуватимуться в Україні. І це буде чудово для українського кораблебудування і також для ВМС, бо ви отримаєте ці спроможності тут, в Україні. Інша опція, яку ми вивчаємо, яка ще не сформалізована, це — спільне проєктування бойових кораблів британської промисловості з українським проєктним бюро у Миколаєві",- розповів аташе.

Він також повідомив, що будівництво першого катера планують розпочати на початку 2022 року. Очікується, що в 2025 році всі вісім катерів вже будуть в строю.

"Ми також розглядаємо питання відновлення і модернізації інфраструктури у Бердянську на березі Азовського моря і в Очакові. Крім того, ми розглядаємо можливості постачання ракет, боєприпасів і швидкісних ракетних катерів, однак поки рано говорити про якісь часові рамки", — додав Вудз.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua