• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У Чорне море увійшло десантне судно Yuma ВМС США (ФОТО)

Високошвидкісне десантне судно Військово-морського флоту США USNS Yuma (T-EPF-8)увійшло до Чорного моря ввечері 16 вересня

Судно USNS Yuma (T-EPF-8) / Twitter/Yörük Işık
Судно USNS Yuma (T-EPF-8) / Twitter/Yörük Işık
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Українського мілітарного порталу, передає "ДС".

За його даними, судно зайшло до чорноморської акваторії після ракетного есмінця військово-морського флоту США USS Roosevelt та корабля-розвідника HMS Enterprise Королівського ВМФ Великої Британії.

Фото: Twitter/Yörük Işık
Фото: Twitter/Yörük Işık

Як зазначається, у 2019 році судно двічі заходило до Одеси (29 червня — перед початком міжнародних навчань SeaBreeze, куди він доправив обладнання, спорядження та військову техніку американської сторони, та 19 вересня. Мета цього візиту не повідомлялась).

Також додається, що судна типу JHSV є багатоцільовими, призначені для роботи в мілководних портах та фарватерах. Можуть здійснювати гуманітарні місії, перекидання військ, вантажів та військової техніки.

Фото: Twitter/Yörük Işık
Фото: Twitter/Yörük Işık

Здатен розміщувати на своєму борту піхотний батальйон або інші підрозділи середнього розміру зі штатною технікою включно з танками M-1 Abrams.

В цілому не менш 4 кораблів НАТО будуть знаходитися в Чорному морі на тлі російських навчань Кавказ-2020 року, які відбудуться в кінці вересня. ЗМІ писали, що за даними Міноборони РФ, в навчаннях візьмуть участь близько 80 000 людей.

Нагадаємо, вранці 16 вересня в Чорне море увійшов гідрографічний корабель підтримки десантних і протимінних операцій Королівських ВМС Великої Британії HMS Enterprise, який оснащений системами збору інформації. Раніше в Чорне море увійшли також французький розвідник Dupuy de Lôme (A759) і американський ракетний есмінець (DDG-80) USS Roosevelt.

    Реклама на dsnews.ua