• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

У ЦВК хвилюються за місцеві вибори через адмінтерреформу

Реклама на dsnews.ua

У Центрвиборчкомі зазначають, що питання щодо правової визначеності адміністративно-територіальної та нормативно-правової основи місцевих виборів 25 жовтня залишаються проблемними

Про це йдеться в повідомленні на сайті Центральної виборчої комісії, передає "ДС".

У ЦВК зазначають, що законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства №3485, який перебуває на завершальній стадії розгляду ВРУ, хоч і містить ряд суперечливих інновацій, проте передбачає й багато позитивних змін, що усувають низку правових прогалин, спрощують окремі виборчі процедури.

Водночас, проєкт постанови про утворення та ліквідацію районів №3650 фактично передбачає значне укрупнення районів, що істотно впливатиме на здійснення окремих виборчих процедур.

"Так, для прикладу, в разі його прийняття до складу ряду новоутворених районів входитимуть понад 700 виборчих дільниць, а отже, відповідні районні виборчі комісії повинні будуть забезпечувати як утворення відповідної кількості дільничних комісій, так і адміністрування виборчого процесу на них. Таке навантаження створює серйозні ризики щодо належної організації виборчого процесу та потребує відповідного корегування виборчого законодавства", — наводять приклад у Центрвиборчкомі.

Розсинхронізованість прийняття рішення про зміни адміністративно-територіального устрою та внесення змін до Виборчого кодексу, вважають у ЦВК, можуть спричинити нові прогалини у правовому регулюванні, створити невиправдані складнощі та призвести до непрогнозованих результатів.

"Подальше зволікання із прийняттям законопроєкту про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства №3485 та набранням ним чинності може призвести до неможливості вчинення окремих процедур, спрямованих на підготовку до місцевих виборів 25 жовтня 2020 року", — заявили у комісії.

ЦВК також звертає увагу на те, що в разі неприйняття рішення про утворення нових районів украй необхідно буде вносити корективи, зокрема, до виборчого законодавства, оскільки за рішенням уряду окремі новоутворені громади належать за діючим адміністративно-територіальним устроєм до різних районів, що спричинить значні проблеми для виборів у районні ради.

"Це зумовить невизначеність щодо утворення округів, організації голосування, транспортування виборчої документації, встановлення підсумків та результатів голосування в таких громадах і районах", — вважає Центрвиборчком.

Як повідомляла "ДС", Верховна Рада сьогодні підтримала проект постанови №3809 про призначення чергових місцевих виборів на 25 жовтня 2020 року.

    Реклама на dsnews.ua