• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У ЦВК винайшли спосіб боротися з "двійниками" у виборчих бюлетенях

Аби уникнути дезорієнтації виборця через збіги у паспортних даних кандидатів, останнім надаватимуть окремі номери

Центрвиборчком
Центрвиборчком
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби ЦВК, передає "ДС".

6 жовтня Центрвиборчком затверджував текст бюлетенів з проміжних виборів народних депутатів України в округах №184 та №197.

Комісія взяла до уваги, що закон містить обов’язкові, але не вичерпні реквізити виборчого бюлетеня, які остаточно визначаються під час затвердження його форми, кольору та тексту. Водночас ЦВК зазначила, що у переліку зареєстрованих кандидатів у депутати є непоодинокі випадки збігу в прізвищах та іменах, а інколи — й по батькові кандидатів у депутати. Це може ввести виборців в оману.

"Комісія вважає ефективним способом забезпечення дотримання гарантій реалізації активного та пасивного виборчого права громадян, який відповідатиме основним засадам проведення демократичних виборів, — затвердження форми виборчого бюлетеня із зазначенням порядкових номерів у відповідних графах, що полегшить кандидатам у депутати проведення передвибочної агітації, а виборцям — здійснення усвідомленого вибору", — заявили у Центрвиборчкомі.

Порядкові номери, зазначені у бюлетені, не будуть змінюватися, навіть якщо реєстрацію кандидата скасують або він відмовиться від балотування.

Як писала "ДС", проміжні вибори в одномандатних округах №184 та №197 призначені на неділю, 31 жовтня 2021 року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua