• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

У Держлісагентстві анонсували запуск ринку деревини

В Україні до кінця року може бути прийнятий закон про ринок деревини, але ажіотажного попиту з боку експортерів або іноземних гравців не очікується

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив глава Державного агентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець в інтервʼю "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

"Я прогнозую, що до кінця року закон про ринок деревини буде прийнятий. Я не бачу великих загроз – ані з точки зору збереження лісового фонду, ані з точки зору захисту та підтримки українського бізнесу. Ми сьогодні вже фактично працюємо за європейськими цінами. Є прецеденти імпорту сировини з країн ЄС. Тому ажіотажного попиту з боку експортерів чи закордонних гравців ми не очікуємо", — сказав він.

Болоховець зазначив, що український ринок був цікавий, коли тут можна було дешево купити нелегальну деревину. Однак зараз введені нові правила на ринку, що дозволило вивести з тіні майже 4,5 млрд грн. Зокрема, це стало можливим завдяки продажу деревини на біржі.

"Бізнес адаптується. Залишків на складах не має. Вся продукція реалізовується. Але закон про біржові торги та ринковий капітал, якій відкрив можливості для торгівлі деревиною на біржах, вступив в силу лише 1 липня. Система ще формується. Одна з бірж вже отримала ліцензію і активно проводить торги. Ми за місяць вийшли на 85% торгівлі саме через біржу", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", в Одеській області поліція затримала членів групи "чорних лісорубів", яку очолював депутат однієї з міськрад.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua