• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

У десятках громад аномально зросла кількість виборців, — КВУ

Реклама на dsnews.ua

У більш ніж 20 територіальних громадах зафіксовано аномальне зростання кількості виборців, що може бути доказом використання так званої схеми "виборчого туризму", яка може спотворити результати місцевих виборів

Про це повідомив глава "Комітету виборців України" Олексій Кошель, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Кошель зазначив, що цілі групи виборців могли змінити виборчу адресу в результаті фінансової мотивації, тому в день голосування вони можуть організовано прибувати до громад і голосувати за певних кандидатів чи політичні сили.

"Найбільша кількість "виборчих туристів" — у курортній Кароліно-Бугазькій ОТГ в Одеській області. У вересні кількість виборців у громаді зросла майже на 13% — з 4 097 до 4 610. Якщо вони організовано візьмуть участь у голосуванні, це означає, що за явки майже 40% кожен четвертий виборець може бути учасником схеми зі спотворення результатів виборів", — зазначив він.

Кошель розповів, що протягом місяця різко зросла кількість виборців у Фонтанській сільській громаді в Одеській області (плюс 745 нових виборців), Слобідсько-Кульчієвецькій громаді Хмельницької області (плюс 239), Студеніківській (плюс 183) і Козинській (плюс 171) громадах у Київській області.

За його словами, в умовах гострої конкуренції навіть декілька десятків голосів фінансово мотивованих "виборчих туристів" можуть вплинути на результати голосування. Коли ж до таких схем включають сотні виборців — це прямий шлях до фальсифікацій.

"Тому не виключено, що в день виборів ми можемо побачити спроби блокування роботи таких груп, зокрема силовим шляхом", — зазначив Кошель.

Нагадаємо, вибори до місцевих органів влади відбудуться 25 жовтня.

    Реклама на dsnews.ua