• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Єрмака повідомили, які органи мають стати "фронтменами" судової реформи

Верховна Рада і Вища Рада правосуддя мають очолити і довести до кінця судову реформу в Україні

Андрій Смирнов
Андрій Смирнов
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив заступник голови Офісу президента Андрій Смирнов в інтерв’ю виданню "Цензор.нет", повідомляє "ДС".

"Спитайте мене, хто має бути "фронтменами" судової реформи, і я відповім: Верховна Рада і Вища рада правосуддя. Спочатку парламент мусить приймати якісні закони, якими регулювати усі аспекти діяльності суддів, прописати норми у різних кодексах таким чином, щоб обидві сторони процесу не зловживали своїми правами. Треба змінювати "правила гри", — заявив Смирнов.

За словами заступника очільника ОП, законодавство України, насамперед процесуальне, "зґвалтоване та переґвалтоване у неприродний спосіб" більш ніж "300 співучасниками в залі парламенту" протягом останніх 30 років, тому Верховна Рада має виправити ситуацію.

Крім того, Смирнов зазначив, що ВРП має працювати над удосконаленням своєї практики стосовно дисциплінарних проваджень щодо суддів, які підривають авторитет судової влади.

Він також нагадав, що найближчим часом буде представлена стратегія судової реформи на 3-4 роки.

"Вона буде охоплювати ключові питання судової реформи, серед яких удосконалення діяльності Вищої ради правосуддя, запуску суду інтелектуальної власності, суду присяжних і так далі. Для мене стратегія – це "дорожня карта". Але її потрібно буде наповнювати реальними та конкретними кроками. Це фундаментальна робота, яка не робиться за тиждень чи місяць", — підкреслив Смирнов.

Як повідомляла "ДС", посли країн "Великої сімки" оприлюднили так звану "дорожню карту" проведення реформ у судовій системі та антикорупційних органах.

Президент України Володимир Зеленський заявив у ході форуму "Україна 30", що успіх в проведенні судової реформи в Україні прискорить інтеграцію країни в Європейський Союз і НАТО.

2 березня народні депутати проголосували за проєкт постанови №4690-4 та внесли законопроєкти Володимира Зеленського по судовій реформі у порядок денний сесії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua