• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

У глави НКРЕКП Тарасюка знайшли бізнес, пов'язаний з російським олігархом Гінером

Нещодавно призначений новий голова НКРЕКП Валерій Тарасюк володіє часткою ТОВ "КОМПАНІЯ "МЕТАЛ ІНВЕСТ"", якому належить частка у корпоративних правах ТОВ "РЕЛАКС-ЕНЕРГО"

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані порталу OpenData, пише видання "Парламент"

Серед інших засновників ТОВ "РЕЛАКС-ЕНЕРГО" наявне ПАТ "ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ "СЕВАСТОПО­ЛЬЕНЕРГО", усі власники якого (Ярославська Марина Володимирівна, Альтбергс Артурс, Вігантс Валтс та Сізерман Олег Юрійович) перебувають наразі під антиросійськими санкціями РНБО. 

Попри санкції вказане підприємство, як відображено в OpenData, продовжує працювати в Україні та станом на 08.04.2024 є платником ПДВ № 054710810130.

Усі вказані вище особи - Ярославська, Альтбергс, Вігантс, Сізерман, — за даними ЕП, є власниками групи російської енергетичної VS Energy. Їй, зокрема, належать пакети акцій п'яти українських обленерго.

"Зараз у власності VS Energy перебувають пакети акцій "Херсонобленерго", "Кіровоградобленерго", "Житомиробленерго", "Рівнеобленерго" та "Чернівціобленерго", оформлені на фірму "ВС енерджі інтернешнл Україна", — писало видання, уточнюючи, що Марині Ярославській, яка приходиться дружиною російському олігарху Євгену Гінеру, належать 20% цих обленерго. 

Євген Гінер наприкінці минулого року був оголошений у розшук Державним бюро розслідувань за "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" (ч. 3 ст. 110). Крім того, за даними СБУ, цей російський олігарх постачав окупантам 80% усіх патронів для війни проти України, і наразі за цим фактом також триває слідство. 

Нагадаємо, СБУ наразі вивчає рішення голови НКРЕКП Валерія Тарасюка з фінансування газовиків на суму у понад 20 млрд грн. За попередніми даними, чиновник передбачив ці кошти у якості компенсації витрат для 12 газових компаній, які є фігурантами справи СБУ й "привласнили понад 18 млрд грн грошей українців". Сталося це тоді коли Тарасюк вперше очолював НКРЕКП у 2021-2022 рр. Щойно у березні 2024 року його перепризначили на цю посаду, як схема — повторилася.

    Реклама на dsnews.ua