• USD 39.4
  • EUR 42
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

У ГУР відреагували на заяву РФ про готовність передати Україні тіла нібито загиблих при падінні Іл-76

Саме формулювання, що Москва готова передати тіла нібито 65 загиблих військовополонених, дивне. Росія, схоже, продовжує маніпулювати

Реклама на dsnews.ua

Про це в ефірі телемарфону заявив представник Головного управління розвідку МО Андрій Юсов, пише "ДС".

Україна продовжує власне розслідування обставин падіння літака Іл-76 у Бєлгородській області, на борту якого, за заявою Росії, були українські військовополонені.

Він прокоментував заяву уповноваженої з прав людини РФ Тетяни Москалькової, яка сказала, що Росія готова передати українській стороні тіла військовополонених, які нібито загинули під час падіння Іл-76 24 січня.

"Вчора заява Москалькової збурила інформаційне середовище, зрозуміло, що це чутлива тема. Але нічого нового в цих словах не було, крім формулювання що Москва начебто до чогось готова", — сказав Андрій Юсов.

Він зазначив, що від моменту падіння літака Україна проводить власне розслідування і звертається щодо необхідності міжнародного розслідування, в якому Росія відмовляє.

"Перевіряються різні версії. Якщо люди загинули на борту, то були запити про повернення тіл. Власне формулювання, що Москва готова передати, воно дивне. От коли буде передача і проведена вся необхідна експертиза кількості, обставин та інших важливих моментів, тоді можна щось коментувати", — пояснив Андрій Юсов.

Він також додав, що представлений Росією список з 65 осіб, які нібито були на борту, це справді перелік військовополонених.

"А ось доля цих людей це питання власне розслідування, яке зараз і триває", — додав представник ГУР.

Як писала "ДС", уповноважена із прав людини в Росії Тетяна Москалькова заявила про готовність РФ передати Києву "тіла українських військовополонених", які нібито перебували на літаку Іл-76, який 24 січня впав у Бєлгородській області.

Нагадаємо, падіння літака Іл-76, у якому начебто перебували українські полонені, використовувалося росіянами для численних маніпуляцій. Росіяни маніпулюють, щоб загальмувати передачу Україні систем протиповітряної оборони, однак це не кінцева мета РФ.

Вони прагнуть зменшити увагу цивілізованого світу до порушення правил ведення війни та конвенцій з боку військових РФ, показавши, що нібито обидві сторони їх порушують.

Станом на 1 березня не отримав від Росії жодних офіційних даних щодо можливої загибелі українських військовополонених під час падіння Іл-76 в РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua