• USD 26.9
  • EUR 31.9
  • GBP 37.5
Спецпроєкти

У Кабміні назвали головний аргумент для прийняття України в НАТО

Головним меседжем української делегації на Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходить у Вільнюсі, було те, що прийняття України в НАТО потрібно самим членам Північноатлантичного Альянсу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віце-премʼєр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Цьогорічним хедлайном всього обговорення, всіх дискусій, двосторонніх зустрічей є питання руху України до ЄС і до НАТО, на цьому був сконцентрований виступ і лідера Литви, і президента України. Весь день відбувається дискусія стосовно того, як зблизити Україну з НАТО, які кроки потрібні для економічної, політичної інтеграції. Звісно, ми говорили безпосередньо і про членство в Альянсі", — заявила віце-премʼєр.

За словами Стефанішиной, Україна вдається до всіх методів в переговорах щодо членства в Альянсі.

"Ми настільки серйозно сьогодні говоримо з країнами Альянсу про перспективи членства України в НАТО, що застосовуємо фактично всі методи, якими можемо донести цю позицію. Для нас важливо отримати стратегічну ясність щодо часових рамок, умов отримання Україною ПДЧ і отримання Україною членства в НАТО. Ми багато чули про відсутність консенсусу серед країн Альянсу, але при цьому ми розуміємо, що майже половина країн-членів мають консенсус щодо цього питання. Тому наш основний меседж полягає в тому, що сьогодні членство України в НАТО важливе насамперед для самих країн НАТО, для демократії", — додала вона.

Нагадаємо, 7 липня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО.

Спеціальний представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай у відповідь заявив, що немає чіткого переліку критеріїв.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua