• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.3
Спецпроєкти

Зеленський просить список реформ для вступу України в НАТО

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хоче отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дозволить перейти до наступного етапу інтеграції з НАТО

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський
Реклама на dsnews.ua

Про це Зеленський заявив на сесії "Сильна Україна в сильній європейській і євроатлантичній сімʼї" на 4-й Міжнародній конференції з питань реформ в Україні в Вільнюсі, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Згоден, що ключ до позитивного вирішення наших євроатлантичних прагнень – це насамперед успіх наших реформ. І ми й надалі робитимемо все, щоб прискорити темп реформ, зокрема в рамках виконання річних національних програм під егідою комісії Україна-НАТО.

Але вже сьогодні ми хотіли б отримати вичерпний перелік реформ, виконання яких дасть змогу перейти до наступного етапу нашої інтеграції з альянсом", — сказав президент.

Він наголосив, що "має на увазі узгоджені НАТО критерії або "маркери", за якими надалі оцінюватиметься успішність реформ в Україні та її готовність до членства".

Як зазначив президент, Україна прагне використовувати всі практичні можливості для поглиблення військової взаємодії України з альянсом, зокрема у статусі партнера з розширеними можливостями.

Як писала "ДС", міністри закордонних справ країн Люблінського трикутника — України, Литви і Польщі — підписали три спільні документи, зокрема щодо підтримки членства України в ЄС і НАТО.

Президент Литви Гітанас Науседа 7 липня під час конференції з питань реформ заявив, що необхідне ясне бачення того, як Україна може брати участь в дятельності "європейської сімʼї" і як вона може наблизитися до ЄС і НАТО.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua