• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

У Кабміні назвали небезпечну зброю Кремля

Запуск російського магістрального газопроводу "Північний потік-2" є загрозою національній безпеці як України, так і всіх країн Євросоюзу

Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Газовий гачок — це така давнішня, всім зрозуміла зброя для шантажу. "Північний потік-2" — це найамбітніший геополітичний стратегічний проєкт Російської Федерації, тому що раніше газовий шантаж стосувався конкретних окремих країн – або це були країни Балтії, або це була Україна. Сьогодні Росія зазіхнула на всі країни Європейського Союзу – на всі 27 країн ЄС", — підкреслила вона.

Як зазначила Стефанішина, Україна "не втомлюється повторювати, що запуск цього процесу матиме довгострокові негативні політичні наслідки".

"Це пряма загроза національній безпеці України, не тільки енергетичній. І будь-яке рішення щодо "Північного потоку-2" мають приймати з чітким усвідомленням загрози для нашої країни, в тому числі питання щодо перегляду американських санкцій щодо "Північного потоку-2". Ми продовжуємо боротися, ми продовжуємо відстоювати свою позицію. Я вважаю, що будь-які рішення щодо "Північного потоку-2" мають прийматись з відповідними належними гарантіями безпеки України", — заявила віцепремʼєр.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що 4 червня був завершений процес укладання труб по першій нитці російського газопроводу "Північний потік-2".

Віцепремʼєр уряду Росії Олександр Новак заявив, що газопровід "Північний потік-2" буде добудований і почне функціонувати до кінця поточного року.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua