• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У Кабміні поскаржилися, що НАТО не поспішає протистояти Росії

У НАТО немає готовності відповісти на можливу військову агресію з боку Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила віцепрем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Поки що я не бачу великої політичної рамки і великої готовності давати відсіч російській військовій агресії. Хоча війна на Донбасі і анексія Криму також мала своїм наслідком зміни всередині НАТО. В НАТО була запроваджена окрема посада заступника генсекретаря з питань нових викликів безпеки. Тобто НАТО зараз повністю розділена на військовий блок і на гібридний блок – це кіберзагрози, енергетична безпека", — зазначила віцепрем'єр.

Вона додала, що Україна, навіть не перебуваючи в блоці, може застосувати ст. 5 Вашингтонського договору, який стосується колективної оборони.

"Звичайно, це абсолютно реалістична і правдива теза, що ніхто за нас воювати не буде. Хоча Україна, не будучи членом НАТО, все ж таки є однією з найбільш боєздатних армій світу. І ми готові були би застосувати статтю 5, навіть не будучи членом НАТО", — підкреслила Стефанішина.

Як повідомляла "ДС", раніше віце-прем'єр Ольга Стефанішина заявила, що рішення про членство України в НАТО лежить тільки в політичній площині.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua