• USD 36.6
  • EUR 38.2
  • GBP 44.6
Спецпроєкти

У Кабміні пояснили, що буде після закінчення локдауну

Реклама на dsnews.ua

В Україні після закінчення посилених карантинних обмежень (локдауну) з 25 січня карантин і режим надзвичайної ситуації не буде скасовано та діятиме до 28 лютого

Про це заявив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, інформує "ДС".

"Я думаю, що у них (в інших країнах, де запроваджено локдаун, – прим. "ДС") закінчиться карантин, коли вони завершать вакцинування. Наш термін запроваджено до 00 годин 25 січня. Після цього Міністерство охорони здоровʼя традиційно зробить свої висновки. У нас надзвичайна ситуація діє до 28 лютого включно. І вже ми будемо ухвалювати режим, який буде після закінчення карантинних обмежень новорічно-різдвяного періоду. Карантин буде точно тривати, тому що він зараз діє згідно з постановою, яка була ухвалена 9 грудня. Надзвичайна ситуація в Україні діє до 28 лютого. Йдеться про те, що ті жорсткіші обмеження, які були запроваджені з 8 січня, будуть діяти до 00 год 25 січня", — цитує слова Немчінова Укрінформ.

Він нагадав про те, що Україна все ще належить до переліку країн з найбільш мʼякими карантинними обмеженнями. "Я використовую дані центру економічного відновлення, який проаналізував карантин у низці країн Європи. І хочу сказати, що, за даними індексу Оксфордського університету, ми зараз відносимося до пʼяти країн, які найнижчі у списку. Зокрема, це Хорватія, Швейцарія, Бельгія та Франція", — повідомив урядовець.

За його словами, найсуворіший карантин нині діє в Італії: у країні введено загальнонаціональний локдаун та запроваджено комендантську годину.

Нагадаємо, в Україні з 8 січня почали діяти посилені карантинні обмеження, запроваджені по 24 січня включно з метою запобігання поширенню COVID-19. В ефірі одного з телеканалів 12 січня міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що суворий карантин в Україні необхідно продовжити й після 24 січня, оскільки для цього є всі підстави. Втім, згодом очільник МОЗ відрікся від своїх слів про продовження локдауну.

    Реклама на dsnews.ua