• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Кабміні розповіли, чому відмовляться від терміну "колабораціоніст"

У законопроєкті про перехідний період при реінтеграції окупованого Донбасу не використовують термін "колабораціоніст", оскільки в міжнародному праві немає такого поняття

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив віце-премʼєр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Я точно знаю, тому що перевіряв це, що в міжнародному праві, гуманітарних підходах, міжнародних судових інституціях не визнають поняття «колаборація» як юридичну категорію. Тому ми наражаємося на ризики, що після прийняття такого законодавства ми будемо програвати в ЄСПЛ", — зазначив він.

У той же час є інші юридичні категорії, які не треба вигадувати, зокрема державна зрада.

"Це державна зрада або інші категорії злочинів. Тому міжнародне право каже, що якщо ви вважаєте, що хтось, хто допомагає окупаційному режиму на шкоду своїй державі, але не підпадає під кваліфікацію державної зради по всіх ознаках, може підпадати під люстраційні обмеження. У нас є законодавство про люстрацію, воно потребує певної модернізації. І ми якраз в проєкті закону про державну політику перехідного періоду пропонуємо про це поговорити і зробити індивідуальний підхід із судовим контролем. Тому ще раз повторюю: я проти слова «колаборація» як юридичної категорії", — сказав Рєзніков.

Він додав, що багато людей, які проживають на окупованих територіях, є заручниками окупаційного режиму, тому їх не можна називати колабораціоністами.

"Я сам персонально казав про необхідність ухвалення такого закону свого часу і навіть з трибуни Верховної Ради я говорив про це у своєму виступі, але сьогодні, коли я попрацював з експертами, ми переконалися, що слово «колаборант» в юридичному контексті не варто застосовувати. Тому я публічно сказав, що я в законопроєкт не став навіть його вставляти", — підсумував Резніков.

Як повідомляла "ДС", раніше фракція "Європейська солідарність" ініціювала прийняття законопроєктів про боротьбу з російською пропагандою і протидію колабораціонізму.

Народні депутати від "Слуги народу" зареєстрували законопроєкт "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність)".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua