• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

У Кабміні схиляються до "класичного" перепису населення, проте не хочуть поспішати

Реклама на dsnews.ua

Розпочати проведення класичного перепису населення можна буде не раніше 2022 року, вважає міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов

Про це Немчінов заявив в ефірі телеканалу "Дім", передає "ДС".

"Щоб запустити правильний процес, як мінімум за півтора року до початку необхідно здійснити низку важливих кроків. Якщо почати цей процес у липні-серпні 2020 року, ми можемо говорити про початок перепису 2022 році", — вважає посадовець.

Він зазначив, що є чимало ефективних методів оцінки наявного населення країни — оцінка кількості дзвінків, дані мобільних операторів, Пенсійного фонду, реєстрацій, проте вони можуть не врахувати певну частину населення.

"Є все ж велика кількість людей, які живуть якщо не поза соціумом, то поза певними гаджетами. Тому є дуже багато даних, які перепис має дати, але які ми не можемо отримати тільки від того, що людина користується мобільним телефоном і в певній точці проживає і переміщається", – каже Немчінов.

Він також додав, що говорити про перепис населення в умовах карантину взагалі не варто.

"Ми ж розуміємо, що в умовах карантину немає можливості забезпечити безпеку самих переписників, поки немає вакцини. Ми не можемо запускати кілька десятків тисяч людей, які повинні фізично контактувати з сотнями та мільйонами громадян, тоум я думаю, що це дуже проблемно", — сказав він.

Як повідомляла "ДС", раніше Немчінов говорив, що що Державна служба статистики до проведення перепису населення готова.

    Реклама на dsnews.ua