• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Китаю особлива позиція: Арестович розповів про "коридор" України в ТКГ

Україна має підтримку багатьох країн в конфлікті з Росією, а переговори по Донбасу ведуться не в Тристоронній контактній групі, а в "нормандському форматі"

Реклама на dsnews.ua

Про це розповів радник української делегації в Тристоронньої контактній групі Олексій Арестович в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"У нас є робота системна державна, системний план, є підтвердження всіх керівників G7, окрім Китаю, у якого особлива позиція, різних міжнародних організацій. За цей тиждень 4 заяви вищих керівників США, Великої Британії, Франції, Німеччини, безпосередніх учасників "нормандського формату" в тому, що вони підтримують Україну, засуджують Росію і не радять їй починати будь-яку ескалацію", — сказав він.

Арестович зазначив, що Україна в Тристоронньої контактній групі "рухається в коридорі", про який відомо Росії.

"Ми ведемо там консультації щодо вирішення комплексу конкретних політичних, безпекових, гуманітарних та економічних питань. Де в чому вдається просуватися, іноді – ні. Зокрема, Кравчук запевнив, що доки Пирогова (засуджена в Україні за тероризм — ред.) буде з’являтися на засідання політичної підгрупи, ми, на жаль, не зможемо вести консультації повноцінно в цій підгрупі, не взагалі в ТКГ, хочу уточнити", — сказав він.

За словами Арестович, така позиція України не сприймається міжнародним співтовариством, як небажання домовлятися.

"Якщо у європейців були ілюзії у 2014 році, то зараз їх уже немає. Тут треба зрозуміти дуже важливу річ – в ТКГ ніхто ні про що не домовляється, ми не ведемо там навіть перемовин, ТКГ веде лише консультації щодо виконання рішень "нормандського формату", тому що "нормандський формат" старший за "мінський"… Зараз основні зусилля, де сторони мають порозуміння, знаходяться на рівні політичних радників голів держав «нормандського формату». ТКГ виконує завдання, які ставить наш президент. Ці завдання мають консультаційний характер – домовляються політичні радники або президенти. Ми ж консультуємося стосовно того, як імплементувати те, про що вони вже домовились", — пояснив він.

Як повідомляла "ДС", глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що Україна не братиме участь в консультаціях політичної підгрупи, поки звідти не виключать Майю Пирогову, яка засуджена в Україні за тероризм.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua