• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Україна не братиме участі в ТКГ, поки звідти не виключать "експертку" Пирогову, — Кравчук

Українська делегація не братиме участі в переговорах політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи, поки ОБСЄ не доб’ється виключення так званої "експертки" Майї Пирогової

Реклама на dsnews.ua

Про це заявив очільник української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в ефірі "Україна 24", передає "ДС" з посиланням на УП.

"Українська делегація вже продемонструвала свою позицію: як тільки ця персона зʼявиться на переговорах, ми не будемо навіть пояснювати чому, але ми залишаємо переговори на період, доки Гайді Ґрау (модераторка ОБСЄ) не добʼється виключення її з переговорного процесу. Наша делегація залишає переговори, поки це не буде зроблено", — сказав Кравчук.

Він додав, що не знає, чи зʼявиться Пирогова на наступному засіданні, оскільки Росія й так звані "Л/ДНР" повідомили, що Пирогова захворіла і поки не може бути присутньою на консультаціях.

Нагадаємо, в січні 2021 року бойовики заявили, що хочуть включити в переговори в ТКГ так званих "представників громадськості ЛДНР". Представники терористичної організації "ДНР", яких самих запросила Росія, оскільки вони не є стороною конфлікту, включають на засідання ТКГ під виглядом "експерта" жительку Донецька, блогерку Майю Пирогову, яка була судима за шахрайство.

Терористи "ДНР" заявили, що 16 березня представник України в політичній підгрупі Олександр Костін відмовився від участі в переговорному процесі через присутність на переговорах Пирогової.

Представник ОРДЛО в українській делегації в ТКГ Сергій Гармаш заявив, що Україна попросила ОБСЄ видалити із засідання сторонню особу Майю Пирогову.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua