• USD 27.7
  • EUR 31.8
  • GBP 38
Спецпроєкти

У Контактній групі пораділи пропозиції Зеленського говорити з Росією

Важливою у зверненні президента у Верховній Раді є пропозиція прямих переговорів із Росією, а не з окупантами Донецької та Луганської областей.

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив представник ОРДЛО в українській делегації Тристоронньої контактної групи Сергій Гармаш, передає "ДС" із посиланням на "Радіо Свобода".

"Дуже важливо, що президент сказав про прямий діалог з Росією, а не з Донецьком чи Луганськом, бо якби він сказав з Донецьком чи Луганськом, то я був би обурений і вже б стояв десь на Банковій разом з іншими протестувальниками. Зеленський сказав про прямий діалог із Росією, це дуже важливо і це мають почути і в Москві, і українські партнери на Заході", – зазначив він.

За словами Гармаша, у рамках мінських домовленостей Україна восьмий рік веде переговори з Росією, проте Москва не визнає себе стороною конфлікту на Донбасі.

"Перемовини з Росією вже тривають. Проблема в тому, що Росія не визнає себе стороною конфлікту і відповідно не бере активної участі в цих перемовинах. Якщо ми доб’ємося прямого діалогу з Росією, то це означатиме, що Росія визнала себе стороною конфлікту. Це буде пів шляху до врегулюваня конфлікту на Донбасі. Я думаю, що ми від цього нікуди не втечемо. Наше завдання – до часу коли Росія захоче чи дозріє під дією різних факторів (зовнішньополітичних чи внутрішньополітичних) закінчити цей конфлікт, щоб ми сіли за стіл перемовин з Росією на рівних", – зазначив Гармаш.

Нагадаємо, сьогодні у Раді президент Володимир Зеленський сказав, що конфлікт на Донбасі не можна вирішити без прямого діалогу з Росією.

У відповідь прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що конфлікт на Донбасі є "внутрішньоукраїнським".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua