• USD 27
  • EUR 31.8
  • GBP 37.2
Спецпроєкти

У корупційній схемі на будівництві Житомирської окружної міг брати участь високопоставлений чиновник ЄБРР, - ЗМІ

Заступник директора представництва Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні Марк Магалецький міг отримати хабар від представників компанії, яка бере участь в будівництві окружної дороги Житомира

Кадр з передачі "Секретні матеріали"
Кадр з передачі "Секретні матеріали"
Реклама на dsnews.ua

Такі висновки можна зробити з розслідування програми «Секретні матеріали», передає «УНІАН», передає "ДС".

На відео, опублікованому журналістами, можна помітити, як Магалецький після обіду в ресторані отримує пакет від Юрія Срібняка, представника компанії IRD Engineering s.r.l, яка виконує функції технагляду на низці обʼєктів, таких як Житомирська окружна. Імовірно, в пакеті знаходиться хабар за продовження контракту ЄБРР з IRD.

IRD раніше опинилася в центрі скандалу спільно з китайською будівельною компанією Synohidro, яка також працювала на Житомирський окружній. Через низьку якість будівельних робіт Укравтодор ініціював розірвання контракту з китайською компанією, проте IRD змогла залишитися в проєкті. При цьому скарги Укравтодору, спрямовані в СБУ, стосувалися не лише Synohіdro, але і IRD.

Крім цього, в розпорядженні журналістів опинилися фрагменти листування інформатора — колишнього співробітника IRD — з керівництвом ЄБРР. «На основі дискусій, проведених між паном Срібняком і паном Орсіні, власником IRD, цей пакет містив компенсацію за послуги пана Магалецького. Ділові переговори завершилися зобовʼязаннями пана Магалецького підтримати IRD, а також її партнерів і співучасників у виграші майбутніх тендерів, що фінансуються недавно підписаною кредитною угодою між урядом України та ЄБРР», — відзначило джерело.

«Всі ці схеми, листування і теплі обіди з непрозорими пакетами, схоже, спрямовані на затягування будівництва доріг в Україні, ще й за кредитні кошти, які незабаром ми будемо з вами віддавати», — констатували журналісти.

    Реклама на dsnews.ua