• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Криму за час окупації насильно зникли більше 40 осіб

У Криму за період окупації Росією було підтверджено 43 випадки насильницького зникнення людей

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в інформації Організації Обʼєднаних Націй, передає "ДС" з посиланням на прес-службу ООН.

"З початку окупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополя (Україна) в 2014 році УВКПЛ задокументувало 43 випадки насильницького зникнення у Криму. Насильницькі зникнення вчинялися здебільшого в формі викрадення; серед жертв – 39 чоловіків і 4 жінки", — йдеться в повідомленні.

Відзначається, що перший задокументований випадок насильницького зникнення мав місце 3 березня 2014 року, а останній — 23 травня 2018 року.

З 43 жертв насильницького зникнення 11 осіб (усі — чоловіки) залишаються зниклими безвісти, а одна людина перебуває під вартою.

"Насильницькі зникнення вчинялися, ймовірно, озброєними групами, такими як самооборона Криму і козацькі групи; представниками Федеральної служби безпеки Російської Федерації; іншими правоохоронними органами, зокрема поліцією Криму", — сказано в доповіді.

Відзначається, що викрадачі "застосовували катування і жорстоке поводження з метою змусити жертв дати показання проти самих себе або свідчити проти інших, а також у якості помсти за їхню політичну позицію або звʼязок з політичними організаціями".

Також підкреслюється, що ніхто з причетних до насильницьких зникнень людей і тортурам не поніс покарання.

Як повідомляла "ДС", Україна запропонувала Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини приєднатися до української ініціативи "Кримська платформа".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua