• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У КСУ розповіли про зарплати своїх суддів

Реклама на dsnews.ua

Бюджет Конституційного суду на рік складає 314,5 мільйона гривень. У той же час, середній розмір зарплати одного судді — 254 тисячі гривень на місяць

Про це КСУ повідомив у відповіді на запит Радіо Свобода, передає "ДС".

Там заперечили слова депутатки від «Слуги Народу» Галини Янченко про те, що утримання одного судді обходиться державі у 21 мільйон гривень на рік.

У КСУ пояснюють, що попри те, що бюджет органу на рік складає 314,5 мільйона гривень, його не можна просто взяти і розділити на 15 суддів, бо у ці витрати входять решта видатків на функціонування суду.

«Це видатки на забезпечення організаційного, аналітичного, юридичного, інформаційного та матеріально-технічного забезпечення», — йдеться у повідомленні.

Щодо саме зарплат суддів, то в КСУ розповіли: за 10 місяців 2020 року на винагороду для одного судді витратили близько 2,5 мільйона гривень, тобто середній розмір зарплати одного судді — 254 тисячі на місяць.

Для порівняння, як розповідала Громадському народна депутатка Галина Третьякова, парламентарі в середньому отримують «на руки» 32-35 тисяч гривень.

Міністерка освіти з попереднього уряду Ганна Новосад також скаржилась, що її зарплата лише 36 тисяч. Скаржився на це колишній міністр економіки Тимофій Милованов, а міністр юстиції Денис Малюська через низьку зарплату не зміг купити собаку на аукціоні.

У квітні 2020-го уряд рекомендував обмежити розмір заробітної плати керівників виконавчих органів і членів наглядових рад державних компаній до 47 тис. грн на місяць, але в жовтні її скасували.

Нагадаємо, на початку листопада нардеп від "Слуги народу" Галина Янченко зареєструвала у Верховній Раді проєкт закону про скорочення фінансування КСУ.

    Реклама на dsnews.ua