• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У КСУ запевняють, що добровільно "засіли" за ґрати не через протести

Реклама на dsnews.ua

У Конституційному Суді України заявили, що вирішили закупити металеві ґрати на двері та вікна для першого поверху будівлі до масштабної акції протесту 30 жовтня 

Про це йдеться у повідомленні пресслужби суду, передає "ДС"

"Низка засобів масової інформації поширили повідомлення про те, що Конституційний Суд після нещодавнього протесту під його стінами замовив решітки на двері та вікна. З цього приводу повідомляємо, що вказана закупівля жодним чином не пов’язана з подіями, що мали місце 30 жовтня 2020 року. Вона була передбачена Річним планом закупівель Конституційного Суду України на 2020 рік (Протокол №4 від 29 січня 2020 року)", — зазначено у повідомленні.

У суді зазначають, що маркетингове дослідження та отримання цінових пропозицій від трьох постачальників тривало упродовж вересня-жовтня поточного року. А наприкінці жовтня 2020 року КС начебто отримав найбільш економічно вигідну пропозицію.

Нагадаємо, дані про закупівлю були оприлюднені 30 жовтня після 16:00. На той час акція протесту перед будівлею КСУ, яка супроводжувалася киданням на подвірʼя автомобільних покришок, файєрів, димових шашок і навіть презервативів, завершилася.

Як писала "ДС", у ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, яким пропонує припинити повноваження чинного складу Конституційного суду України (КСУ).

27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з питань запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК відповідно до рішення КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій.

Європейський Союз направив лист до Верховної Ради та Офісу президента, в якому йдеться про "занепокоєння і стурбованість" щодо рішення КСУ. Посли країн "Великої сімки" також стурбовані "зусиллями скасувати антикорупційні реформи". 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій. Відповідне рішення було оприлюднено на сайті уряду.

    Реклама на dsnews.ua