• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У КСУ заявили Зеленському, що є недоторканими, та знову не стали відсторонювати Тупицького

Реклама на dsnews.ua

Конституційний суд вимагає від всіх органів державної влади дотримуватись основного закону України та не втручатись у роботу КСУ

На засіданні 5 січня суд розглянув питання щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з виданням президентом Володимиром Зеленським указу про відсторонення голови КС Олександра Тупицького, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу КСУ.

Про виконання указу президента чи відсторонення Тупицького у заяві не йдеться.

Судді просто зацитували норми Конституції України, які гарантує їм недоторканність.

"Збори суддів КСУ звертають увагу на неприпустимість недодержання органами державної влади та посадовими особами приписів Конституції України, що може призвести до блокування роботи Конституційного Суду України, яке унеможливить здійснення конституційного контролю з метою забезпечення верховенства Конституції України, утвердження прав і свобод людини", — вказано у заяві.

Дії голови суду, якого підозрюють у підкупі свідка, перешкоджанні здійсненю правосуддя, та наданні неправдивих показів у кримінальних справах, суд жодним чином не прокоментував.

Як писала "ДС", 29 грудня 2020 року президент Володимир Зеленський на два місяці відсторонив від виконання обовʼязків главу Конституційного Суду Олександра Тупицького. Конституційний Суд на своєму сайті оприлюднив заяву, в якій вказував, що президент вийшов за межі своїх повноважень, відсторонивши від посади Тупицького.

В Офісі президента назвали заяву КСУ "юридично нікчемною" і підтримали указ глави держави.

    Реклама на dsnews.ua