• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

У Луценка відкрили справу на НАБУ у зв'язку з обшуками в Мін'юсті

Реклама на dsnews.ua
Генеральна прокуратура України внесла відомості до ЄРДР та почала виробництво після того, як співробітники НАБУ провели обшуки в Мін'юсті

Про те на своїй сторінці у Facebook написав прес-секретар ГПУ Андрій Лисенко, передає "ДС".

"До Генеральної прокуратури України надійшла заява про кримінальне правопорушення за підписом заступника міністра юстиції... За даним фактом Генеральною прокуратурою України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато виробництво", - повідомив він.

За його словами, у заяві вказується на проведення детективами НАБУ обшуку в приміщенні кабінету №413 Міністерства юстиції України за адресою: вул. Архітектора Городецького, 13 р. в Києві.

"У заяві також вказується на те, що обшук був проведений в порушення вимог КПК, а в діях відповідних посадових осіб НАБУ вбачаються ознаки кримінального злочину, передбаченого ч. 2 ст. 162 Кримінального кодексу України", - додав Лисенко.

Ч. 2 ст. 162 - "Порушення недоторканності житла", - Незаконне проникнення в житло або в інше володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян, вчинені службовою особою або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування, - караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років.

Перший заступник міністра юстиції Наталія Бернацька розповіла, що 8 грудня о 7:15 ранку без постанови суду в будівлю Міністерства юстиції увірвалися співробітники НАБУ.

"Незаконно вилучили у прибиральниці ключі від кабінетів і зачинилися всередині. Коли в половині дев'яте на роботу прийшли наші співробітники і почали вимагати через закриті двері постанова суду, або хоч якісь документи, детективи НАБУ бігли без будь-яких пояснень через чорний хід", - повідомила вона.

Міністерство юстиції обіцяє у зв'язку з діями НАБУ направити заяву генпрокурору Юрію Луценку, а також звернутися до послів "Великої сімки" і Міністерству юстиції США.

Також Бернацька заявила, що детективи НАБУ забрали в Мін'юсті папери зі сміттєвих кошиків і, можливо, знімали встановлені ними раніше засоби прослуховування.

    Реклама на dsnews.ua