• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

У людей на руках може бути до 5 мільйонів одиниць зброї, - Клименко

На руках у громадян України наразі може бути від 1 до 5 мільйонів одиниць зброї, не враховуючи трофейної

Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко
Реклама на dsnews.ua

Про це на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає "ДС".

"Ми сьогодні говорили, скільки зброї на руках у наших громадян. Від мільйона до 5. Але мільйон – це теж багато. А скільки гранат на руках у наших громадян? Теж багато. І ми маємо зробити все, щоб ця зброя, ці боєприпаси, потрапили на склади, щоб не наражати на небезпеку громадян", — зазначив він.

За його словами, станом на сьогодні майже вся зброя, яка була видана громадянам, є облікованою. Окремо Клименко зазначив, що наразі на руках у громадян незаконно перебуває певна кількість одиниць трофейної зброї.

"Але ми свідомо розуміємо, що вона має бути на руках у громадян, бо йде війна. Два тижні тому у першому читанні народні депутати прийняли закон, яким визначається, що ми будемо робити з трофейною зброєю. Після того, як у другому читанні цей закон буде проголосований, кожен громадянин, який має цю зброю, він має принести її до поліції й зареєструвати", — поінформував міністр.

Очільник МВС заявив, що після цього цю зброю з боєприпасами громадяни зможуть зберігати у себе до закінчення режиму воєнного стану.

"Після 90 днів після закінчення режиму воєнного стану кожен громадянин має принести цю зброю до органів поліції і або її здати, або вихолостити, або переробити у дозволений вид зброї тощо", — сказав він.

Клименко зазначив, що наразі мова йде про культуру використання зброї, що є на руках в українських громадян.

"Як тільки ми цю культуру зможемо виховати у людей, тоді ми зможемо говорити про те, що ми можемо зробити наступний крок щодо володіння зброєю. Водночас не треба забувати про велику кількість ментальних розладів у цих людей, які прийдуть з фронту і ми будемо відповідати, МВС у першу чергу, за цю роботу", — додав міністр.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua