• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

"У мене дежавю, ми це вже проходили": Лубінець про обставини падіння Іл-76

РФ, ймовірно, заздалегідь запланувала інформаційну кампанію проти України, пов'язану з падінням військового літака Іл-76 у Бєлгородській області

Реклама на dsnews.ua

Про це уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець сказав у ефірі телемарафону, передає "ДС".

"Мене сильно здивувала така швидка реакція з боку РФ. У мене одразу виникли паралельні асоціації з випадком в Оленівці. Так само була підготовка з боку РФ, швидка інформаційна реакція, таке ж саме намагання звернутися до наших стратегічних партнерів, у такий спосіб дискредитувати військову допомогу. У мене дежавю, ми це вже проходили", – заявив він.

Лубінець також нагадав, що за Женевськими конвенціями повністю відповідальною за життя й безпеку військовополонених є та країна, яка їх утримує, до моменту їх повернення на батьківщину. 

Лубінець вважає правильною пропозицію влади провести незалежне розслідування. Він готує листи до ООН і організації Червоного Хреста. Водночас він упевнений, що росіяни нікого не допустять на місце катастрофи й не нададуть жодних матеріалів на аналіз, а будуть просто звинувачувати Україну.

Як писала "ДС", 25 січня Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом падіння російського літака Іл-76 у Бєлгородській області РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua