• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

У Мінфіні пообіцяли виділити на культуру в 2021 році близько 27 млрд грн

Реклама на dsnews.ua

На розвиток культури і мистецтва у проекті державного бюджету на 2021 рік передбачено близько 27 млрд грн

Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу Мінфіну.

«Порівняємо обсяги видатків на культуру у 2020-му і 2016-му. Чотири роки тому видатки зведеного бюджету на культуру і мистецтво сягали 10.55 млрд гривень. Цього року – 20.35 млрд (+93%). Наступного року у планових показниках зведеного бюджету на культуру і мистецтво заклали близько 27 млрд грн. Це свідчить про те, що це сфера культурного розвитку є пріоритетом держави», — підкреслив міністр.

За його словами, загальний обсяг видатків у проекті держбюджету 0,5% ВВП: «Цей обсяг визначили з урахуванням потреб галузі і країни. Його достатньо, аби підтримати державні заклади культури, зокрема через систему грантів, захистити розвиток української мови, забезпечити потреби національного театру і кіно».

Крім того, Марченко не згоден з маніпуляціями про нібито неактуальність культури під час пандемії, зокрема кінематографії.

«У найважчі часи держава зобов’язана стимулювати творчих і креативних митців. Це – умова виживання держави і нації. З огляду на це, фінансування національної кіноіндустрії передбачає 671,1 млн гривень. Плануємо підтримати 191 український фільм. Це – державна інвестиція у свій духовний фундамент. Зміцнивши його, ми станемо загалом сильнішими», — зазначив глава фінансового відомства.

Також Марченко додав, що передбачили фінансування грантів Українського культурного фонду на 697,4 млн грн.

«Цих коштів вистачить на розвиток 418 проектів. Серед них – 157 інноваційних проектів, 124 – міжнародних, 62 – із збереження, актуалізації і популяризації національного культурного надбання. Плануємо дати гроші на старт 75 мистецьких проектів, які вперше отримають державну підтримку», — підкреслив Марченко.

Як повідомляла "ДС", в серпні президент Володимир Зеленський підписав закон про внесення змін до законодавства, які підвищать конкурентоспроможність українських виробників відео- та кіноконтенту.

    Реклама на dsnews.ua