• USD 39.7
  • EUR 43.1
  • GBP 50.4
Спецпроєкти

У Міністерстві оборони сказали, скільки часу знадобиться на розробку законопроєкту про демобілізацію

На розробку окремого законопроєкту про ротацію та демобілізацію влада планує витратити до 8 місяців

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив речник Міністерства оборони Дмитро Лазуткін в етері телемарафону "Єдині новини", передає "ДС".

Він пояснив, що норму про демобілізацію з урядового законопроєкту про мобілізацію виключили на тлі побажання від Генштабу ЗСУ, "який розуміє оперативну ситуацію, який розуміє загрози і ризики, які стають перед державою".

"Ми не можемо зараз ухвалювати поспішних рішень. Ясна річ, що популістських думок дуже і дуже багато. Водночас ми маємо розуміти, що ескалація російської агресії триває, наступ буквально по всій лінії фронту іде, і наразі послабити Сили оборони не можна", — наголосив Лазуткін. 

За його словами, є доручення від парламентського комітету протягом 8 місяців розробити новий закон, який стосуватиметься безпосередньо ротації та демобілізації. До напрацювання проєкту залучать Міноборони й Генштаб ЗСУ.

У відомстві наголосили, що "дуже багато норм треба буде врегулювати і підійти детально". Так, питання демобілізації розглядатимуть окремим законопроєктом, щоб уникнути негативного впливу на обороноздатність країни 

Напередодні видання "Українська правда" писало, що виключення положень про демобілізацію та ротацію ініціював головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський. Він звернувся до міністра оборони Рустема Умєрова з листом, у якому писав, що питання підстав звільнення з військової служби та запровадження на законодавчому рівні ротації військовослужбовців потрібно унормувати окремо, розглянувши інший законопроєкт.

Нагадаємо, 10 квітня депутати Верховної Ради проголосували за те, щоб запросити головнокомандувача ЗСУ, начальника Генштабу та командувача ОС ЗСУ для виступу перед початком розгляду законопроєкту про мобілізацію у другому читанні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua