• USD 28.4
  • EUR 33.7
  • GBP 37.8
Спецпроєкти

У Мінреінтеграції розповіли, для чого Росія "педалює" питання води для Криму

Реклама на dsnews.ua

Росія, як країна, що окупувала Крим, хоче перекласти відподальність за це на Україну, педалюючи питання водопостачання півострова

Про це заявив заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ігор Яременко на міжнародній конференції "Про проблемні питання водопостачання та використання водних ресурсів на території Криму в умовах російської окупації", передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"Навіщо Російська Федерація педалює тему води? Тема води педалюється для того, щоб змінити інформаційний фокус і перенести відповідальність з країни-окупанта на країну-жертву, тобто на Україну», — сказав Яременко.

Таким чином, на його думку, Росія намагається виправдати свої протиправні дії.

На переконання заступника міністра, Росію не цікавить населення окупованого півострова, оскільки Крим їй потрібен як військова база.

"Територія Криму необхідна Росії як військова база, як величезний, я б назвав його, авіаносець в Чорноморському басейні. З точки зору військових, дуже зручне розташування Криму дозволяє використовувати різні компоненти збройних сил РФ для загрози іншим країнам в цьому регіоні. Саме тому ми бачимо активну мілітаризацію Кримського півострова", — вважає заступник міністра.

Як заявив Яременко, Україні необхідно дотримуватися тієї позиції, що постачання води у Крим можливе тільки після деокупації півострова.

"Я думаю, для нас очевидно те, що поставка води в Крим неможлива до моменту його повної деокупації. Я абсолютно впевнений, що ми повинні витримати цю позицію, попри тиск з боку РФ, який, я думаю, буде посилюватися. Я впевнений, що вода в Крим повернеться через Північно-Кримський канал відразу після деокупації Криму, над чим ми зараз працюємо", — резюмував Яременко.

Нагадаємо, раніше уряд Росії затвердив план по забезпеченню водопостачання окупованій АР Крим, який полягає в тому, що до 2023 року там планують побудувати промислові будівлі для опріснення морської води.

Як писала "ДС", в середині жовтня стало відомо, що води в Криму залишилося менше ніж на три місяці.

Прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія здатна самостійно забезпечити Крим водопостачанням, без участі України.

    Реклама на dsnews.ua