• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У Молдові депутати повернули російській мові статус і дозволили російську пропаганду

Реклама на dsnews.ua

Парламент Молдови прийняв в першому читанні законопроєкт про повернення російській мові офіційного статусу, а також поправки до Кодексу аудіовізуальних медіа-послуг, які дозволяють відновити трансляцію в Молдові російських інформаційних і аналітичних програм

Відповідні рішення парламент прийняв сьогодні, 3 грудня, передає "ДС" з посиланням на tv8.md.

Так, депутати повернули російській мові статус міжнаціонального спілкування. Тепер за запитом громадян державні службовці мають надати інформацію або переклад інформації російською мовою, а також отримувати запити і відповідати на них російською мовою, якщо це буде необхідно громадянину.

Крім того, згідно із законопроектом, дозволяється трансляція теле- і радіопрограм "з третіх країн, які не суперечать положенням концепції і стратегії інформаційної безпеки Республіки Молдова".

Раніше молдавські телеканали могли транслювати тільки програми, вироблені в країнах ЄС, США, Канади та країнах, які ратифікували конвенцію про транскордонне телебачення (Росія її не ратифікувала).

Як повідомляла "ДС", парламент Молдови, в якому коаліція сформована на основі проросійської партії соціалістів нинішнього президента Ігоря Додона, вивів з-під контролю президента Службу інформації і безпеки.

    Реклама на dsnews.ua