• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

У МОЗ сказали, скільки апаратів ШВЛ задіяно для лікування хворих

Реклама на dsnews.ua

В даний час в лікарнях задіяно менше 10% всіх апаратів штучної вентиляції легенів

Про це повідомила заступник міністра охорони здоровʼя Світлана Шаталова, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу МОЗ.

За її словами, в медичних установах України є понад 4000 апаратів штучної вентиляції легенів, готових до надання медичної допомоги. З них поки задіяні 372.

"Наразі в Україні лікарні забезпечені апаратами ШВЛ. На сьогоднішній ранок у медичних закладах були задіяні близько 10% із загальної кількості відповідного обладнання. Усі інші апарати також готові до використання у разі потреби в них, враховуючи щоденний приріст госпіталізації та тривожну динаміку", — підкреслила Шаталова .

Заступник міністра охорони здоровʼя зазначила, що мета відомства — не як-небудь витратити кошти Фонду боротьби з коронавірусом, а витратити їх максимально ефективно, і підкреслила, що мова не йде про дефіцит апаратів ШВЛ в українських лікарнях.

"Закупівлі обладнання для медичних закладів держави продовжуються через ДП «Медичні закупівлі України», що є одержувачем бюджетних закупівель по всім централізованим закупівлям з Фонду боротьби з COVID. Робиться акцент на експертній якості обладнання, яке закуповує держава для лікарень, оскільки обладнання плануємо використовувати і після пандемії. Це стосується не тільки апаратів ШВЛ, а й, наприклад, компʼютерних томографів", — повідомила Шаталова.

Також заступник Міністра додала, що 30 вересня ДП "Медичні закупівлі України" підписало договір про придбання 100 апаратів штучної вентиляції легенів. Другий договір на ще 100 одиниць був узгоджений 5 жовтня. Поставка обладнання почнеться в кінці жовтня.

Як повідомляла "ДС", голова Рахункової палати Валерій Пацкан розповів, що 25 млрд гривень з Фонду по боротьбі з коронавірусом пішли на будівництво доріг і амбулаторій, соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям, а ось апарати ШВЛ з фонду не закуповувалися.

    Реклама на dsnews.ua