• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

У МОЗ сказали, скільки витратили на лікування пацієнтів з інфарктом та інсультом

Реклама на dsnews.ua

Національна служба здоров'я виплатила медичним установам більш 1,41 млрд грн для надання безкоштовної медичної допомоги пацієнтам з інфарктом та інсультом

Про це йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства охорони здоров'я, передає "ДС".

За Програмою медичних гарантій (з квітня по жовтень 2020 року) безоплатно медичну допомогу отримали понад 58 000 хворих з інфарктом та інсультом. З них 45 556 пацієнтів отримали медичну допомогу при інсульті і 12555 — медичну допомогу при інфаркті.

Лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда є пріоритетними напрямками в Програмі медичних гарантій поточного року.

Оплата за лікування інфаркту та інсульту у пацієнтів відбувається за підвищеним тарифом. НСЗУ платить закладам 30 тис. грн за надану медичну допомогу одному пацієнту з інфарктом. Майже 27 тис. грн — за надану медичну допомогу одному пацієнту з мозковим інсультом.

НСЗУ уклала договори з 192 медичними установами на надання допомоги пацієнтам при гострому мозковому інсульті та з 65 установами — на надання допомоги при гострому інфаркті міокарда. Цим закладам НСЗУ виплатила 1 млрд 411 млн грн. Відомство висувало медустановам певні вимоги. Зокрема, про наявність необхідного медобладнання, медичного персоналу потрібної кваліфікації, забезпечення роботи установи в цілодобовому режимі.

У пакет послуг з лікування інфаркту та інсульту, пацієнт отримує безкоштовно в медустанові діагностику (КТ, МРТ, ангіографія, екстрені лабораторні дослідження), тромболітичну терапію (при інсульті), стентування (при інфаркті), цілодобовий моніторинг стану пацієнта в реанімації, медичну реабілітацію в гострому періоді, лікарські засоби з Національного переліку основних лікарських засобів і витратні матеріали, ліки і медичні засоби, які закуповуються централізовано за кошти бюджету (наприклад, стенти), а також харчування в стаціонарних умовах.

Зараз йде робота медичних експертів над пропозиціями до Програми медичних гарантій на 2021 рік за пакетам з надання допомоги хворим з гострим інфарктом міокарда та гострим мозковим інсультом. Йдуть консультації щодо розширення пакетів допомоги. Також НСЗУ пропонує розширити програму «Доступні ліки», включивши в неї ліки для пацієнтів, які мали інфаркт або інсульт. Але все це буде можливим тільки за умови виділення на програму медичних гарантій 5% ВВП.

    Реклама на dsnews.ua