• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

У МЗС підтвердили інформацію про те, що Україна залишить "зелений список" Євросоюзу

Міністерство закордонних справ підтвердило, що наступного тижня Рада Європейського Союзу офіційно виключить Україну з "зеленого переліку"

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться на сайті відомства, передає "ДС".

Попри виключення з "зеленого переліку", остаточне рішення щодо умов туристичних подорожей громадян України ухвалюється безпосередньо державами-членами ЄС.

"Очікується, що Рада ЄС офіційно надасть відповідну рекомендацію наступного тижня. Водночас остаточне рішення щодо умов здійснення несуттєвих (туристичних) поїздок громадян України ухвалюють держави-члени ЄС на національному рівні", — пише пресслужба.

Зазначається, що тимчасові обмеження Європейського Союзу не є скасування безвізу й стосуються виключно туристичних подорожей. Водночас у разі поліпшення епідемічної ситуації — ЄС може оновити "зелений перелік".

"Враховуючи прогрес у кампаніях з вакцинації по всьому світу, ЄС нещодавно змінив підхід до тимчасових обмежень на туристичні подорожі і рекомендував державам-членам ЄС відкривати кордони для повністю вакцинованих мандрівників за умови проходження тестів при перетині кордонів", — додали у пресслужбі.

Нагадаємо, раніше речник українського МЗС Олег Ніколенко зазначав, що ухвалення рішення ЄС про виключення України із "зеленої" зони не скасує безвізовий режим. Він пояснив, що таке рішення лише вводить тимчасові обмеження на несуттєві (туристичні) поїздки задля протидії поширенню коронавірусної хвороби. Рішення може бути переглянуте під час наступного оновлення списку в разі, якщо епідемічна ситуація покращиться.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua