• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

У МЗС України заявили, що Крим потрібен Росії для просування на Близький Схід і Африку

Реклама на dsnews.ua

Окупувавши Крим, Росія перетворила півострів на військову базу і намагається встановити контроль над регіоном Чорного і Азовського морів, для просування власної військової стратегії на Близький Схід і в Північну Африку

Про це заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла в інтерв'ю турецькому виданню DHA, передає "ДС".

"Військова стратегія Росії спрямована на Близький Схід і Північну Африку. Крим для них — військова база на цьому шляху", — сказала вона.

За словами дипломатки, Росія вже сьогодні хоче зробити з Азовського моря власне озеро, а в Чорному морі розмістила, за даними українських дипломатів, шість підводних човнів.

Джапарова також додала, що окупація Криму — це не внутрішнє питання України, а питання, яке стосується всього Чорноморського регіону і країн Середземномор'я.

"Крим став військовою базою Росії. Всі країни навколо цієї бази повинні знати про агресивну політику Росії з контролю над регіоном", — пояснила вона.

"З цієї причини ми намагаємося створити Кримську платформу. Участь Туреччини в цій платформі я вважаю одним з найбажаніших. Ми плануємо щорічно проводити Кримський саміт у Києві, де збиратимуться лідери країн", — додала Джапарова.

Нагадаємо, раніше Еміне Джапарова заявила, що Україна підготувала стратегію деокупації Криму, але на даний момент документ не є публічним.

    Реклама на dsnews.ua