• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

У МЗС заявили про звільнення одного із затриманих у Білорусі українців

Реклама на dsnews.ua

Одного з громадян України, яких було затримано у Білорусі під час протестів, звільнять — він сплатить штраф і повернеться додому

Про це напередодні ввечері розповів заступник міністра закордонних справ Євген Єнін, інформує "ДС".

За його словами, відповідної домовленості вдалося досягти під час контактів на рівні дипломатів.

"Ми на контакті із білоруською владою і на сьогодні досягнули попередньої домовленості, що один із затриманих (14 серпня, — прим. "ДС") сплатить штраф і зможе в такий спосіб зняти свої питання з білоруською владою, після чого за сприяння нашої дипломатичної установи будуть вжиті заходи щодо якомога швидкого транзиту в Україну", — сказав Єнін в ефірі "Громадського радіо".

Прізвище українця, якого мають вже сьогодні звільнити, дипломат не назвав. Єнін пояснив, що дуже складно встановлювати місце перебування затриманих, складно отримати можливість для відвідування громадян, "всім нашим громадянам ми будемо надавати правову допомогу".

Раніше МЗС України рекомендував громадянам утриматися від поїздок до Білорусі.

Як писала "ДС", у Мінську 12 серпня були затримані двоє громадян України — волонтери благодійної організації "Схід SOS" Костянтин Рєуцький та Євген Васильєв. Згодом МЗС підтвердило затримання в Мінську двох громадян України. Місцеві силовики порушили проти українців кримінальні справи щодо масових заворушень. За даними правозахисників, затримані жодним чином не повʼязані із подіями у Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua