• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

У НАТО вважають ситуацію навколо України "нестабільною та непередбачуваною"

Наміри Росії ще незрозумілі, але її дії поблизу кордону з Україною і риторика останнім часом змушують НАТО "готуватися до гіршого"

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг / Global Look Press
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив на пресконференції генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Ситуація навколо України залишається нестабільною та непередбачуваною. Немає жодної впевненості у намірах Росії", — сказав він.

Генсек НАТО зазначив, що "значна, незвичайна концентрація сил" Росії на кордоні викликає тривогу, оскільки вона супроводжується "посиленою риторикою".

Столтенберг закликав Росію "до прозорості, деескалації та зниження напруженості" і попередив, що агресія проти України "коштуватиме Росії дорого і матиме серйозні політичні та економічні наслідки".

"Ми завжди можемо сподіватися на краще, але маємо бути готові до гіршого", — сказав він, додавши, що блок підтримуватиме високий рівень військової готовності, залишаючись при цьому відкритим для діалогу.

Як писала "ДС", Єнс Столтенберг закликав не плутати підтримку альянсом своїх країн-членів у межах договору альянсу та допомогу партнерам, таким як Україна.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua