• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

У НАЗК розповіли, як рішення КСУ вплинуло на їхню роботу

Реклама на dsnews.ua

Рішення Конституційного Суду щодо невідповідності Конституції низки норм антикорупційного законодавства не вплинули на роботу антикорупційних органів

Про це йдеться в повідомленні Національного агентства з питання запобігання корупції, передає "ДС".

"Законність утворення та діяльності інституту уповноважених підрозділів (осіб) не викликає жодного сумніву попри рішення Конституційного суду України, що визнав неконституційною частину їхніх основних завдань, передбачених ч. 2 ст. 13 ЗУ "Про запобігання корупції", — йдеться в повідомленні.

НАЗК нагадує, що наділене повноваженнями затверджувати Типове положення про уповноважений підрозділ (особу), а отже, і визначати їх завдання, права та обовʼязки.

Зараз уповноважені можуть виконувати такі функції:

- прийняття антикорупційної програми органу влади, змін до неї;

- запобігання корупційним і повʼязаним з корупцією правопорушенням;

- запобігання і врегулювання конфлікту інтересів;

- дотримання правил етичної поведінки;

- фінансовий контроль;

- організація роботи внутрішніх та регулярних каналів повідомлень про можливі факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень, інших порушень закону;

- отримання і розгляд повідомлень про корупційні та повʼязані з корупцією правопорушення;

- співпраця з викривачами, забезпечення дотримання їх прав і гарантій захисту, передбачених законом.

Також уповноважені можуть надавати Нацагентству відомості про притягнення осіб до дисциплінарної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень для внесення до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.

Нагадаємо, 27 жовтня КСУ визнав неконституційним положення про кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, а також забрав частину контролюючих функцій у Нацагентства з запобігання корупції. Зокрема, було скасовано право НАЗК вести моніторинг доходів і витрат суддів. 28 жовтня НАЗК згідно з рішенням КСУ закрило доступ до реєстру електронних декларацій, проте вже 29 жовтня Кабмін на позачерговому засіданні зобовʼязав НАЗК відкрити доступ до декларацій.

Як писала "ДС", в ніч на 30 жовтня президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроект, яким запропонував припинити повноваження чинного складу Конституційного Суду України (КСУ). 3 листопада нардепи "Слуги народу" почали збирати підписи під зверненням до суддів Конституційного Суду щодо їх добровільної відставки. Наступного дня відповідне звернення нардепи передали безпосередньо до КСУ.

    Реклама на dsnews.ua